Kierunki kształcenia

Studium medyczne w Szczecinie – kierunki kształcenia

Niepubliczne Policealne Studium Medyczne Dental Service ma swoją siedzibę w Szczecinie. Już od ponad dwudziestu lat kształcimy w zawodach związanych z medycyną, stomatologią i opieką społeczną. Pełna oferta obejmuje takie kierunki jak:

Opiekunka dziecięca

 
„Uśmiech dziec­ka ma cu­downą moc - roz­ga­nia wszys­tkie czar­ne chmu­ry i nie sposób go nie odwzajemnić.„
 
Jeśli kochasz dzieci i lubisz spędzać z nimi czas jeśli chciał/a byś w przyszłości pracować z nimi i dla nich, zachęcamy do podjęcia nauki w Niepublicznym Policealnym Studium Medycznym w Szczecinie na kierunku opiekunka dziecięca.

Opiekunka dziecięca ma możliwość pracy w wielu miejscach, w tymw placówkach opiekuńczo-wychowawczych (żłobkach, domach małego dziecka, pogotowiach opiekuńczych, oddziałach szpitalnych, sanatoriach, hospicjach, zakładach opiekuńczych i przedszkolach).Opiekunki dziecięce są także zatrudniane wdużych centrachhandlowych, które oferują rodzicom opiekę nad dziećmi podczas dokonywania zakupów, oraz w hotelach, pensjonatach i domach wczasowych. Możliwa jest również praca w środowisku domowym jako pomoc rodzicom, którzy chcielibypozostawić swoje dzieci pod profesjonalną opieką.

 

Typ szkoły: szkoła policealna dla dorosłych, stacjonarna

Czas trwania nauki: dwa lata

Podbudowa programowa: szkoła dająca wykształcenie średnie

Kwalifikacje:

K1- świadczenie usług opiekuńczych i wspomagających rozwój dziecka (Z.11.);

Egzamin potwierdzający kwalifikacje - (Z.11.) odbywa się pod koniec klasy drugiej.

 

Celem kształcenia w zawodzie opiekunki jest przygotowanie uczących się do sprawowania profesjonalnej opieki nad dzieckiem do lat trzech.

Każdy absolwent kierunku opiekunka dziecięca jest przygotowany do planowania i organizacji pracy opiekuńczej, wychowawczej oraz edukacyjnej. Jest w stanie pielęgnować zarówno dzieci zdrowe, jak i niepełnosprawne oraz prowadzić z nimi zajęcia wychowawcze i edukacyjne. Zajmuje się promowaniem zdrowia i działaniami profilaktycznymi, a w stanach zagrożenia zdrowia dziecka udziela pierwszej pomocy.

Prowadzimy seminaria i szkolenia dla stomatologów oraz personelu medycznego średniego szczebla.

Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej, które zostały nadane naszej szkole przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej w 1994 roku. Przeprowadzamy egzaminy końcowe potwierdzające kwalifikacje zawodowe zdobywane na wszystkich dostępnych kursach.

 

Szkoła medyczna Dental Service

 

Kadra dydaktyczna naszego studium medycznego i stomatologicznego to ludzie posiadający nie tylko wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie, lecz także rozległą wiedzę merytoryczną i odpowiednie przygotowanie do nauczania. Zajęcia na każdym z kierunków obejmują przedmioty teoretyczne oraz kursy praktyczne, które pozwalają wykorzystać nabytą wiedzę. Dysponujemy bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami zawodowymi oraz warsztatem przeznaczonym na realizację praktyk.

Jesteśmy przekonani, że zdobyte w naszym studium wiedza i umiejętności okażą się bezcenne na rynku pracy i pomogą w znalezieniu nowego zatrudnienia.

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik farmaceutyczny

farmacja

Spełnij swe marzenie i dołącz do grona wykwalifikowanych farmaceutów. Zdobądź zawód medyczny cieszący się zaufaniem społecznym, dobrą opinią publiczną, dający duże perspektywy zawodowe oraz satysfakcję osobistą.

Czytaj więcej...

 

Technik dentystyczny

zęby

Protetyka, ortodoncja to tylko nieliczne z obszarów, w których możesz się wyspecjalizować zdobywając zawód technik dentystyczny. Pozyskasz wiedzę i umiejętności, które poprzez współpracę z lekarzem stomatologiem, zaowocują znaczną poprawą komfortu życia pacjenta.

Czytaj więcej...

 

 

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Jeśli pragniesz dołączyć do zespołu stomatologicznego i stać się jego ważnym ogniwem, asystowaćlekarzowi w zabiegach, organizować wspólną pracę i koordynować działania - nie wahaj się! To wszystko możesz osiągnąć w 1 rok.

Czytaj więcej...

 

 

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologicznaRozpocznij swoją przygodę z ciekawym i odpowiedzialnym zawodem, który pozwoli Ci na realizowanie tych marzeń! Marzy Ci się samodzielna praca z pacjentem? Chcesz promować zdrowie i mieć wpływ na profilaktykę stanu higieny jamy ustnej naszego społeczeństwa?

Czytaj więcej...

 

 

Technik sterylizacji medycznej

technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej przygotowany jest do samodzielnego wykonywania procesów związanych z dezynfekcją i sterylizacją, obejmujących także czynności wytwórcze procesu sterylnego.

Czytaj więcej...

 

Nasza lokalizacja

mapa

Kontakt

Pierwsze Niepubliczne Policealne Studium Medyczne w Szczecinie
ul. Niedziałkowskiego 25, 

71-410 Szczecin

tel.: 91 4 33 58 24,
tel./fax.: 91 4 55 41 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/dental.szczecin

Centrum Kształcenia