Kierunki kształcenia

Studium medyczne w Szczecinie – kierunki kształcenia

Niepubliczne Policealne Studium Medyczne Dental Service ma swoją siedzibę w Szczecinie. Już od ponad dwudziestu lat kształcimy w zawodach związanych z medycyną, stomatologią i opieką społeczną. Pełna oferta obejmuje takie kierunki jak:

Opiekun medyczny

Jeśli chciałbyś/chciałabyś opiekować się chorymi w szpitalach lub domach, pomagać im w rozwiązywaniu codziennych problemów, zostań opiekunem medycznym.

Typ szkoły: szkoła policealna dla dorosłych, zaoczna

Podbudowa programowa: szkoła dająca wykształcenie średnie

Czas trwania nauki:  2 semestry

Kwalifikacje:

K1 – świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej (Z.4.)

Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 odbywa się pod koniec klasy pierwszej.

Cele kształcenia: celem kształcenia zawodowego jest przygotowanie uczących się do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie opiekuna medycznego jest przygotowywany do radzenia sobie z problemami opiekuńczymi u osób chorych i niesamodzielnych w różnym stopniu zaawansowania chorób i w różnym wieku. Opiekun pomaga choremu w zaspokajaniu potrzeb bio-psycho-społecznych oraz asystuje pielęgniarkom i innemu personelowi medycznemu w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych.

Może wykonywać dezynfekcję i konserwację narzędzi lub przyborów zabiegowych. Współpracuje również z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym w czasie wykonywania usług związanych z opieką medyczną nad osobą chorą i niesamodzielną.

 

 

Prowadzimy seminaria i szkolenia dla stomatologów oraz personelu medycznego średniego szczebla.

Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej, które zostały nadane naszej szkole przez Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej w 1994 roku. Przeprowadzamy egzaminy końcowe potwierdzające kwalifikacje zawodowe zdobywane na wszystkich dostępnych kursach.

 

Szkoła medyczna Dental Service

 

Kadra dydaktyczna naszego studium medycznego i stomatologicznego to ludzie posiadający nie tylko wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie, lecz także rozległą wiedzę merytoryczną i odpowiednie przygotowanie do nauczania. Zajęcia na każdym z kierunków obejmują przedmioty teoretyczne oraz kursy praktyczne, które pozwalają wykorzystać nabytą wiedzę. Dysponujemy bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami zawodowymi oraz warsztatem przeznaczonym na realizację praktyk.

Jesteśmy przekonani, że zdobyte w naszym studium wiedza i umiejętności okażą się bezcenne na rynku pracy i pomogą w znalezieniu nowego zatrudnienia.

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik farmaceutyczny

farmacja

Spełnij swe marzenie i dołącz do grona wykwalifikowanych farmaceutów. Zdobądź zawód medyczny cieszący się zaufaniem społecznym, dobrą opinią publiczną, dający duże perspektywy zawodowe oraz satysfakcję osobistą.

Czytaj więcej...

 

Technik dentystyczny

zęby

Protetyka, ortodoncja to tylko nieliczne z obszarów, w których możesz się wyspecjalizować zdobywając zawód technik dentystyczny. Pozyskasz wiedzę i umiejętności, które poprzez współpracę z lekarzem stomatologiem, zaowocują znaczną poprawą komfortu życia pacjenta.

Czytaj więcej...

 

 

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Jeśli pragniesz dołączyć do zespołu stomatologicznego i stać się jego ważnym ogniwem, asystowaćlekarzowi w zabiegach, organizować wspólną pracę i koordynować działania - nie wahaj się! To wszystko możesz osiągnąć w 1 rok.

Czytaj więcej...

 

 

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologicznaRozpocznij swoją przygodę z ciekawym i odpowiedzialnym zawodem, który pozwoli Ci na realizowanie tych marzeń! Marzy Ci się samodzielna praca z pacjentem? Chcesz promować zdrowie i mieć wpływ na profilaktykę stanu higieny jamy ustnej naszego społeczeństwa?

Czytaj więcej...

 

 

Technik sterylizacji medycznej

technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej przygotowany jest do samodzielnego wykonywania procesów związanych z dezynfekcją i sterylizacją, obejmujących także czynności wytwórcze procesu sterylnego.

Czytaj więcej...

 

Nasza lokalizacja

mapa

Kontakt

Pierwsze Niepubliczne Policealne Studium Medyczne w Szczecinie
ul. Niedziałkowskiego 25, 

71-410 Szczecin

tel.: 91 4 33 58 24,
tel./fax.: 91 4 55 41 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/dental.szczecin

Centrum Kształcenia