Egzaminy

Niepubliczne policealne studium medyczne – egzaminy

Nasze studium medyczne i dentystyczne przygotowuje wszystkich słuchaczy do zdawania egzaminu zawodowego. Egzamin ten potwierdza kwalifikacje i ocenia poziom opanowania wiadomości oraz umiejętności z zakresu danego zawodu, jakie zostały określone w standardzie wymagań przygotowanym przez Ministra Edukacji Narodowej. Jest to egzamin zewnętrzny, pozwalający uzyskać obiektywną ocenę poziomu osiągnięć osoby zdającej. Wymagania na egzaminie są jednolite dla wszystkich. Jednolite są również kryteria oceniania opracowane przez instytucje zewnętrzne działające niezależnie od systemu kształcenia.

Te instytucje zewnętrzne to Centralna Komisja Egzaminacyjna i osiem komisji okręgowych, które zostały powołane przez Ministra Edukacji Narodowej w 1999 roku. Każda z komisji okręgowych przygotowuje, organizuje i przeprowadza na swoim terenie zewnętrzne egzaminy zawodowe, które są oceniane przez zewnętrznych obserwatorów. Egzaminy te może zdawać każdy absolwent szkoły zawodowej ponadgimnazjalnej i policealnej, która kształci w zawodach zawartych w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

Egzamin zawodowy  odbywa się raz w trakcie roku szkolnego. Terminy egzaminów są ustalane i ogłaszane przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, co najmniej cztery miesiące przed dniem ich przeprowadzenia.

Szczegółowe informacje na temat trybu przeprowadzenia egzaminów zawarte są w informatorach dla każdego zawodu, dostępne w sekretariacie szkoły lub na stronach internetowych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

 

Informatory o egzaminach dla poszczególnych zawodów:


 

         Europass - Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe

 

Suplement do Dyplomu Europass jest wydawany wszystkim absolwentom ponadgimnazjalnych szkół zawodowych, którzy zdali egzamin zewnętrzny potwierdzający ich kwalifikacje zawodowe. Dokument ten składa się z dokładnego opisu umiejętności i kompetencji, które jego posiadacz zdobył, oraz wymienia zawody, do których wykonywania jest uprawniony. Suplement Europass ma ścisłe powiązanie z danym zawodem. W danym kraju wszyscy, którzy otrzymali określony dyplom, otrzymają do niego taki sam suplement. Jego struktura jest identyczna we wszystkich państwach UE, jedynie w Polsce dodatkowo umieszcza się w tym dokumencie numer dyplomu oraz nazwisko i imię posiadacza (Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dn. 15 lutego 2006 r.).

Dokument Europass – Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe jest wydawany bezpłatnie przez instytucje, które przeprowadzają egzamin i wydają dyplom, czyli Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Suplement jest wydawany w języku polskim oraz, na życzenie posiadacza dyplomu, także w wersji angielskiej.

 

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik farmaceutyczny

farmacja

Spełnij swe marzenie i dołącz do grona wykwalifikowanych farmaceutów. Zdobądź zawód medyczny cieszący się zaufaniem społecznym, dobrą opinią publiczną, dający duże perspektywy zawodowe oraz satysfakcję osobistą.

Czytaj więcej...

 

Technik dentystyczny

zęby

Protetyka, ortodoncja to tylko nieliczne z obszarów, w których możesz się wyspecjalizować zdobywając zawód technik dentystyczny. Pozyskasz wiedzę i umiejętności, które poprzez współpracę z lekarzem stomatologiem, zaowocują znaczną poprawą komfortu życia pacjenta.

Czytaj więcej...

 

 

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Jeśli pragniesz dołączyć do zespołu stomatologicznego i stać się jego ważnym ogniwem, asystowaćlekarzowi w zabiegach, organizować wspólną pracę i koordynować działania - nie wahaj się! To wszystko możesz osiągnąć w 1 rok.

Czytaj więcej...

 

 

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologicznaRozpocznij swoją przygodę z ciekawym i odpowiedzialnym zawodem, który pozwoli Ci na realizowanie tych marzeń! Marzy Ci się samodzielna praca z pacjentem? Chcesz promować zdrowie i mieć wpływ na profilaktykę stanu higieny jamy ustnej naszego społeczeństwa?

Czytaj więcej...

 

 

Technik sterylizacji medycznej

technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej przygotowany jest do samodzielnego wykonywania procesów związanych z dezynfekcją i sterylizacją, obejmujących także czynności wytwórcze procesu sterylnego.

Czytaj więcej...

 

Nasza lokalizacja

mapa

Kontakt

Pierwsze Niepubliczne Policealne Studium Medyczne w Szczecinie
ul. Niedziałkowskiego 25, 

71-410 Szczecin

tel.: 91 4 33 58 24,
tel./fax.: 91 4 55 41 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/dental.szczecin

Centrum Kształcenia