Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Jeśli pragniesz:

- dołączyć do zespołu stomatologicznego i stać się jego ważnym ogniwem,

- asystować lekarzowi w zabiegach,

- organizować wspólną pracę i koordynować działania,

 

możesz to wszystko osiągnąć w 1 rok. Nie wahaj się i zapisz do Niepublicznego Policealnego Studium Medycznego w Szczecinie na kierunek asystentka stomatologiczna.

 

 W trakcie rocznej nauki zdobędziesz niezbędne uprawnienia zawodowe i staniesz się pożądanym pracownikiem gabinetu stomatologicznego, przychodni, kliniki, szpitala.


Nauka trwa 1 rok (dwa semestry od września do czerwca). Zajęcia odbywają się 3 dni w tygodniu tj. w piątki w godz. 15.00-20.00, soboty w godz. 8.00-16.00-18.00 oraz w inny dzień tygodnia jako zajęcia praktyczne w gabinecie stomatologicznym.

Wymagania zdrowotne: ogólny dobry stan zdrowia, sprawność psychofizyczna, ostrość wzroku (prawidłowe widzenie barw, głębi, widzenie obuoczne), ostrość słuchu, poprawna wymowa, dobrze rozwinięty zmysł węchu.

Przeciwwskazania zdrowotne:  ciężkie schorzenia narządowe i układowe np. ślepota, ciężkie wady wzroku, choroby skóry, alergie, kalectwo każdego rodzaju.

Przedmioty w  nauczaniu dla zawodu asystentka stomatologiczna

 

  Przedmioty w kształceniu teoretycznym
1 Podstawy działalności gospodrczej w ochronie zdrowia
2 Komputerowe wspomaganie działalności w ochronie zdrowia
3 Zarys anatomii, patofizjologii i pierwsza pomoc
4 Język migowy
5 Język obcy w stomatologii
6 Działalność zawodowa asystentki stomatologicznej
  Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym
7 Asystowanie lekarzowi dentyście
8 Prowadzenie dokumentacji medycznej i finansowej
9 Komunikacja w gabinecie stomatologicznym

 

 

 

Po ukończeniu szkoły słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły policealnej, a po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymuje dyplom i EUROPASS (w języku polskim i angielskim) wystawione przez OKE w Poznaniu.

Umiejętności absolwenta: praca na cztery ręce, umiejętność nawiązania kontaktu z pacjentem i personelem poradni, komunikowanie się z człowiekiem chorym w warunkach gabinetu stomatologicznego, znajomość wybranych zagadnień z immunologii i   farmakologii, organizacja stanowiska pracy w gabinecie stomatologicznym zgodnie z zasadami ergonomii, znajomość zasad wyjaławiania i dezynfekowania narzędzi, materiałów i sprzętu w gabinecie stomatologicznym, znajomość zasady asystowania lekarzowi, prowadzenie dokumentacji, przestrzeganie przepisów bhp, znajomość i umiejętność przygotowania materiałów i instrumentarium stomatologicznego do wykonywanego zabiegu, znajomość zasady użytkowania i konserwacji aparatury, sprzętu i narzędzi.

Miejsca pracy: gabinety stomatologiczne, specjalistyczne poradnie, kliniki, szpitale i przychodnie z oddziałami stomatologicznymi.

Wyróżniamy się wysoką skutecznością przygotowania do egzaminu zawodowego oraz wysoką zdawalnością na poziomie 92% . 

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik farmaceutyczny

farmacja

Spełnij swe marzenie i dołącz do grona wykwalifikowanych farmaceutów. Zdobądź zawód medyczny cieszący się zaufaniem społecznym, dobrą opinią publiczną, dający duże perspektywy zawodowe oraz satysfakcję osobistą.

Czytaj więcej...

 

Technik dentystyczny

zęby

Protetyka, ortodoncja to tylko nieliczne z obszarów, w których możesz się wyspecjalizować zdobywając zawód technik dentystyczny. Pozyskasz wiedzę i umiejętności, które poprzez współpracę z lekarzem stomatologiem, zaowocują znaczną poprawą komfortu życia pacjenta.

Czytaj więcej...

 

 

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Jeśli pragniesz dołączyć do zespołu stomatologicznego i stać się jego ważnym ogniwem, asystowaćlekarzowi w zabiegach, organizować wspólną pracę i koordynować działania - nie wahaj się! To wszystko możesz osiągnąć w 1 rok.

Czytaj więcej...

 

 

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologicznaRozpocznij swoją przygodę z ciekawym i odpowiedzialnym zawodem, który pozwoli Ci na realizowanie tych marzeń! Marzy Ci się samodzielna praca z pacjentem? Chcesz promować zdrowie i mieć wpływ na profilaktykę stanu higieny jamy ustnej naszego społeczeństwa?

Czytaj więcej...

 

 

Technik sterylizacji medycznej

technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej przygotowany jest do samodzielnego wykonywania procesów związanych z dezynfekcją i sterylizacją, obejmujących także czynności wytwórcze procesu sterylnego.

Czytaj więcej...

 

Nasza lokalizacja

mapa

Kontakt

Pierwsze Niepubliczne Policealne Studium Medyczne w Szczecinie
ul. Niedziałkowskiego 25, 

71-410 Szczecin

tel.: 91 4 33 58 24,
tel./fax.: 91 4 55 41 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/dental.szczecin

Centrum Kształcenia