Technik farmaceutyczny

Technik farmaceutyczny

 
Spełnij swoje marzenia i dołącz do grona wykwalifikowanych farmaceutów. Zdobądź uprawnienia do wykonywania zawodu medycznego cieszącego się zaufaniem społecznym, dobrą opinią publiczną,  dającego duże perspektywy zawodowe oraz satysfakcję osobistą.

 
 • Rok szkolny zaczyna się 1 września i dzieli się na dwa semestry.
  Zajęcia na Wydziale Farmaceutycznym odbywają się w  czwartki, piątki  w godzinach  popołudniowych oraz w soboty  od godzin rannych rannych.
 • Nauka na kierunku technik farmaceutyczny trwa 2 lata (cztery semestry) i kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, przeprowadzanym zgodnie z obowiązującymi procedurami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.
  Nasze studium medyczne jako Ośrodek Egzaminacyjny ma upoważnienie do przeprowadzenia egzaminu zawodowego w zawodzie technik farmaceutyczny. Terminy egzaminów ustala z odpowiednim wyprzedzeniem Dyrektor CKE, a ich harmonogram jest umieszczony na naszej stronie internetowej.

 

 • Wymagania psychofizyczne kandydata: ogólny dobry stan zdrowia, koordynacja wzrokowo-ruchowa, sprawność manualna, spostrzegawczość, zdolność koncentracji i podzielności uwagi, ostrość widzenia i rozróżniania barw, ostrość słuchu, poprawna wymowa, dobrze rozwinięty zmysł węchu, sumienność i dokładność, życzliwość i wyrozumiałość, poszanowanie godności człowieka, samodzielność, samokontrola
 • Przeciwwskazania zdrowotne: ciężkie schorzenia narządowe i układowe, ciężkie wady wzroku, ślepota, alergie, choroby skórne, niepełnosprawność ruchowa i umysłowa.

 

 

 

 

 • Po ukończeniu szkoły słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły policealnej, a po zdaniu egzaminu zawodowego otrzymuje dyplom oraz EUROPASS (w języku polskim i angielskim) wystawione przez OKE w Poznaniu. Po uzyskaniu tytułu technika farmaceutycznego absolwent musi odbyć dwuletni staż w aptece zgodnie z aktualnymi przepisami prawa w tym zakresie.

 

 • Umiejętności absolwenta:

posługiwanie się Farmakopeą, Urzędowym Wykazem Środków Farmaceutycznych i Materiałów Medycznych dopuszczonych do obrotu w Polsce, rozróżnianie podstawowych grup leków, znajomość postaci w jakiej mogą być wytworzone, ocenianie prawidłowości recepty, rozumienie mechanizmu działania leków, dokonywanie obliczeń związanych z analizą leków, informowanie pacjentów o sposobie użycia leków i ich przechowywania, wykonywanie leków recepturowych zgodnie z normą, leków ziołowych, posługiwanie się aparaturą,sprzętem i komputerem w aptece, przeprowadzanie analizy jakościowej i ilościowej leków metodami klasycznymi i instrumentalnymi, postępowanie zgodnie z etyką zawodową, stosowanie przepisów prawa pracy oraz działalności gospodarczej, promowanie zdrowego stylu życia.

 • Miejsca pracy:

apteki ogólnodostępne, apteki szpitalne i zakładowe, punkty apteczne,  hurtownie farmaceutyczne, sklepy zielarsko - kosmetyczne, zakłady przemysłu farmaceutycznego, zielarskiego , spożywczego, laboratoria naukowo-badawcze, inspekcje farmaceutyczne.

 • Koło Farmaceutyczno-Kosmetyczne KFK

Rozpoczęło działalność 8 marca 2010r. a jego celem jest pogłębianie wiedzy z zakresu kosmetologii, farmacji stosowanej, fitoterapii. Jest wyzwaniem dla wszystkich chętnych i spragnionych nowych umiejętności oraz ciekawym urozmaiceniem w tradycyjnym przyswajaniu wiedzy.

Opiekunem Koła jest mgr farmacji Ewelina Kubacka, a wśród osób prowadzących znajdziecie samych szkolnych fachowców, którzy wprowadzą Was w świat kolorów, zapachów, smaków.

Serdecznie zapraszamy!!!!

 •  Dodatkowy kurs pisania projektów egzaminacyjnych - organizowany dla tych słuchaczy i absolwentów, którzy mają potrzebę poświęcić więcej czasu na przygotowanie do egzaminu zawodowego. Odbywa się w ostatnim semestrze nauki. Dla osób uczących się zniżka w cenie kursu.
 • Przedmioty nauczania na kierunku Technik farmaceutyczny
 •   Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym
  1 Działalność gospodarcza w ochronie zdrowia
  2 Język obcy w branży farmaceutycznej
  3 Podstawy patofizjologii z elementami pierwszej pomocy
  4 Organizacja ochrony zdrowia
  5 Język migowy
  6 Komputerowe wspomaganie działalności w ochronie zdrowia
  7 Technologia postaci leków
  8 Farmakologia
  9 Farmakognozja
  10 Analiza leków
    Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym
  11 Technika sporządzania leków
  12 Analiza produktów leczniczych i wyrobów medycznych
  13 Badania tożsamości surowców naturalnych
  14 Świadczenia farmaceutyczne

 

Technik farmaceutyczny - 13 lat kształcenia i doświadczenia!!!

Technik farmaceutyczny - 100% zdawalność w roku 2013!!!

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik farmaceutyczny

farmacja

Spełnij swe marzenie i dołącz do grona wykwalifikowanych farmaceutów. Zdobądź zawód medyczny cieszący się zaufaniem społecznym, dobrą opinią publiczną, dający duże perspektywy zawodowe oraz satysfakcję osobistą.

Czytaj więcej...

 

Technik dentystyczny

zęby

Protetyka, ortodoncja to tylko nieliczne z obszarów, w których możesz się wyspecjalizować zdobywając zawód technik dentystyczny. Pozyskasz wiedzę i umiejętności, które poprzez współpracę z lekarzem stomatologiem, zaowocują znaczną poprawą komfortu życia pacjenta.

Czytaj więcej...

 

 

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Jeśli pragniesz dołączyć do zespołu stomatologicznego i stać się jego ważnym ogniwem, asystowaćlekarzowi w zabiegach, organizować wspólną pracę i koordynować działania - nie wahaj się! To wszystko możesz osiągnąć w 1 rok.

Czytaj więcej...

 

 

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologicznaRozpocznij swoją przygodę z ciekawym i odpowiedzialnym zawodem, który pozwoli Ci na realizowanie tych marzeń! Marzy Ci się samodzielna praca z pacjentem? Chcesz promować zdrowie i mieć wpływ na profilaktykę stanu higieny jamy ustnej naszego społeczeństwa?

Czytaj więcej...

 

 

Technik sterylizacji medycznej

technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej przygotowany jest do samodzielnego wykonywania procesów związanych z dezynfekcją i sterylizacją, obejmujących także czynności wytwórcze procesu sterylnego.

Czytaj więcej...

 

Nasza lokalizacja

mapa

Kontakt

Pierwsze Niepubliczne Policealne Studium Medyczne w Szczecinie
ul. Niedziałkowskiego 25, 

71-410 Szczecin

tel.: 91 4 33 58 24,
tel./fax.: 91 4 55 41 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/dental.szczecin

Centrum Kształcenia