Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologiczna

 Rozpocznij swoją przygodę z ciekawym i odpowiedzialnym zawodem, który pozwoli Ci na realizowanie tych marzeń!

Marzysz o samodzielnej pracy z pacjentem? Chcesz promować zdrowie i mieć wpływ na stan higieny jamy ustnej naszego społeczeństwa?
Rozpocznij swoją przygodę z ciekawym i odpowiedzialnym zawodem, który pozwoli Ci na realizowanie tych marzeń! Zostań higienistką stomatologiczną.

 

 100% zdawalność egzaminu zewnętrznego !!

Nabór na rok szkolny 2023/2024 trwa!

Rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu i dzieli się na dwa semestry.

Nauka trwa 2 lata ( cztery semestry ). Zajęcia teoretyczne i ćwiczenia odbywać się będą w czwartki  w godzinach popołudniowych oraz w sobotę od godzin rannych, tak aby Słuchacz mógł podjąć pracę.

Zajęcia praktyczne w gabinetach stomatologicznych rozpoczynają się od drugiego semestru zgodnie z programem praktycznej nauki zawodu.

Wymagania zdrowotne: dobry ogólny stan zdrowia, bardzo dobra sprawność ruchowa rąk, wytrzymałość fizyczna i psychiczna, podzielność uwagi, dobry wzrok, słuch, mowa, dotyk, brak skłonności do alergii.

Przeciwwskazania zdrowotne:  ciężkie schorzenia narządowe i układowe np. ślepota, ciężkie wady wzroku, choroby skóry, alergie, kalectwo każdego rodzaju.

Po ukończeniu szkoły słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły policealnej, a po zdaniu egzaminu zawodowego dostaje dyplom i EUROPASS (w języku polskim i angielskim). Dokumenty te wystawiane są przez OKE w Poznaniu.  

Umiejętności absolwenta: nawiązywanie kontaktu z pacjentem i personelem poradni, komunikowanie się z osobami chorymi w warunkach gabinetu stomatologicznego, znajomość wybranych zagadnień z immunologii i farmakologii, organizacja stanowiska pracy w gabinecie stomatologicznym zgodnie z zasadami ergonomii, znajomość zasad wyjaławiania i dezynfekowania narzędzi, materiałów i sprzętu w gabinecie stomatologicznym, znajomość zasady asystowania lekarzowi oraz wykonywanie określonych zabiegów stomatologicznych na zlecenie lekarza, znajomość i umiejętność przygotowania materiałów i instrumentarium stomatologicznego do wykonywanego zabiegu, znajomość zasady użytkowania i konserwacji aparatury, sprzętu i narzędzi, przestrzeganie przepisów bhp, prowadzenie dokumentacji, prowadzenie działalności edukacyjnej, stosowanie metod i form wychowania zdrowotnego, prowadzenie profilaktyki stomatologicznej, organizowanie i przygotowywanie profilaktyki próchnicy zębów, wykonywanie zabiegów higieniczno-profilaktycznych i leczniczych.


Miejsca pracy: przychodnie, poradnie i gabinety stomatologiczne, przedszkola, szkoły, szpitale.

Nasi wszyscy Absolwenci otrzymali dyplomy zawodowe z tytułem higienistki stomatologicznej !

Cieszymy się 100% zdawalnością naszych podopiecznych i życzymy im satysfakcji w życiu zawodowym.  

 

Zachęcamy również Panów do podjęcia kształcenia w tym zawodzie !

 Przedmioty  nauczania w zawodzie higienistka stomatologiczna

 

  Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym
1 Działalność gospodrcza w ochronie zdrowia
2 Komputerowe wspomaganie działalności w ochronie zdrowia
3 Stany zagrożenia zdrowia i życia
4 Język migowy
5 Język obcy w stomatologii
6 Komunikacja personalna i społeczna
7 Propedeutyka stomatologiczna
8 Anatomia, fizjologia i patologia narządu żucia
9 Edukacja i promocja zdrowia w profilaktyce stomatologicznej
  Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym
10 Zasady i technika pracy w gabinecie stomatologicznym
11 Działalność profilaktyczno lecznicza higienistki stomatologicznej

 

 

 

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Technik farmaceutyczny

farmacja

Spełnij swe marzenie i dołącz do grona wykwalifikowanych farmaceutów. Zdobądź zawód medyczny cieszący się zaufaniem społecznym, dobrą opinią publiczną, dający duże perspektywy zawodowe oraz satysfakcję osobistą.

Czytaj więcej...

 

Technik dentystyczny

zęby

Protetyka, ortodoncja to tylko nieliczne z obszarów, w których możesz się wyspecjalizować zdobywając zawód technik dentystyczny. Pozyskasz wiedzę i umiejętności, które poprzez współpracę z lekarzem stomatologiem, zaowocują znaczną poprawą komfortu życia pacjenta.

Czytaj więcej...

 

 

Asystentka stomatologiczna

Asystentka stomatologiczna

Jeśli pragniesz dołączyć do zespołu stomatologicznego i stać się jego ważnym ogniwem, asystowaćlekarzowi w zabiegach, organizować wspólną pracę i koordynować działania - nie wahaj się! To wszystko możesz osiągnąć w 1 rok.

Czytaj więcej...

 

 

Higienistka stomatologiczna

Higienistka stomatologicznaRozpocznij swoją przygodę z ciekawym i odpowiedzialnym zawodem, który pozwoli Ci na realizowanie tych marzeń! Marzy Ci się samodzielna praca z pacjentem? Chcesz promować zdrowie i mieć wpływ na profilaktykę stanu higieny jamy ustnej naszego społeczeństwa?

Czytaj więcej...

 

 

Technik sterylizacji medycznej

technik sterylizacji medycznej

Technik sterylizacji medycznej przygotowany jest do samodzielnego wykonywania procesów związanych z dezynfekcją i sterylizacją, obejmujących także czynności wytwórcze procesu sterylnego.

Czytaj więcej...

 

Nasza lokalizacja

mapa

Kontakt

Pierwsze Niepubliczne Policealne Studium Medyczne w Szczecinie
ul. Niedziałkowskiego 25, 

71-410 Szczecin

tel.: 91 4 33 58 24,
tel./fax.: 91 4 55 41 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/dental.szczecin

Centrum Kształcenia